Šok na Vembliju: Hrvati ispali u niži rang Lige nacija

Fudbalskoj reprezentaciji Hrvatske nanet je težak udarac porazom od Engleske u Ligi nacija. Finalista Mundijala u Rusiji izgubio je na Vembliju rezultatom 2:1, a neuspeh u poslednjem kolu Grupe 4 A lige doneo je puno toga lošeg za reprezentaciju naših komšija.

Utakmica je po dešavanju na terenu delovala kao i ona na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Engleska je dobro igrala, napadala, ali su Hrvati u većem delu susreta uspevali da se odbrane i prete iz opasnih kontranapada.

Sve je delovalo dobro za Hrvatsku u 57. minutu. Gosti su poveli golom Kramarića i sve do 78. imali su rezultat koji im je donosio pobedu i plej-of Lige A. Ipak, u poslednjih pola sata meča dolazi do, za Hrvate neočekivanog preokreta, koji su režirali Lingard za izjednačenje u pomenutnom 78. i sedam minuta posle njega Kejn za preokret i veliki trijumf domaćina.

Poraz Hrvatske u ovoj utakmici doneo je i direktno ispadanje u  niži rang takmičenja, odnosno u B ligu. Engleska sa druge strane ide u plej-of završnog turnira.