Šok za Atalantu u poslednjim minutima, PSŽ prvi polufinalista Lige šampiona

Atalanta je dugo vodila sa 1:0, pri tome igrajući hrabro i veoma borbeno. Nedavno završeno prvenstvo u Italiji i slaba klupa u odnosu na onu sa kojom raspolaže PSŽ uticali su da fudbalere Atalante stigne umor i da padnu tokom drugog poluvremena, što se naročito primetilo na kraju susreta, kada su pojedini igrači sa mukom morali da se trude da stignu protivnike. Šok je usledio u 90. minutu. Izjednačenje za PSŽ obezbedio je Markinjos na odličnu asistenciju Nejmara, a samo dva minuta kasnije Čupo-Moting je posle još jednog šuta Brazilca doneo tugu u redove Atalante i ogromnu radost Pari Sen Žermenu.

Prvi učesnik polufinala Lige šampiona je Pari Sen Žermen. Ekipa iz Francuske pobedila je Atalantu sa 2:1 posle neverovatnog preokreta u poslednjim minutima meča.

Iako je protivnik daleko iskusniji tim sastavljen od fudbalskih zvezda, ekipa iz Italije dobro se držala, naročito u prvom poluvremenu. Atalanta je igrala hrabro i često napadala, iako su Parižani imali nekoliko opasnih akcija, kao što je Nejmarova velika šansa na početku utakmice. Svaki od fudbalera iz Bergama mogao je da predstavlja opasnost za protivnika. Vođstvo je doneo Mario Pašalić u 26. minutu.

Nedavno završeno prvenstvo u Italiji i slaba klupa u odnosu na onu sa kojom raspolaže PSŽ uticali su da fudbalere Atalante stigne umor i da padnu tokom drugog poluvremena, što se naročito primetilo na kraju susreta, kada su pojedini igrači sa mukom morali da se trude da stignu protivnike.

Čini se da je dodatnu energiju u redove Parižana uneo Mbape ulaskom u 62. minutu. Šok je usledio u 90. minutu. Izjednačenje za PSŽ obezbedio je Markinjos na odličnu asistenciju Nejmara, a samo dva minuta kasnije Čupo-Moting je posle još jednog šuta Brazilca doneo tugu u redove Atalante i ogromnu radost Pari Sen Žermenu.

PSŽ u borbi za finale igra sa boljim iz utakmice u kojoj se sastaju Atletiko Madrid i Lajpcig. Podsećamo i da su preostala dva četvrtfinalna para Barselona – Bajern i Mančester Siti – Lion.