Srbija deklasirala Poljsku i otvorila vrata Svetskog prvenstva

Izabranice Ljubomira Obradovića odigrale su ceo meč na visokom nivou I nošene domaćom publikom stekle veliku prednost pred revanš na terenu rivala.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije stigla je nadomak plasmana na Svetsko prvenstvo. Naše dame savladale su u Zrenjaninu selekciju Poljske ubedljivim rezultatom 33:19 u prvom meču bazaža za odlazak na planetarni šampionat.
Takav epilog nagovestio je odličan početak meča naše ekipe koja je već posle deset minuta igre imala četiri gola prednasti. Srpske rukometašice su nastavile sa sigurnom igrom, na poluvremnunu su imale šest golova viška, dok su  serijom od 6:1 u 38. minutu povele sa nedostižnih 23:12

Najefikasnije u našem timu bile su Jovana Stoiljković sa sedam golova, Kristina Liščević i Jelena Lavko su postigle po šest, a Katarina Krpež-Šlezak pet golova.

Revanš je na programu u Lubinu narednog četvrtka, dok se Svetsko prvenstvo održava u decembru 2019. u Japanu i biće to šansa da naš tim izbori plasman na Olimpijske igre 2020. godine.