Težak poraz Crvene zvezde (video)

Utakmica sa Baskonijom završena je sa 71:56 za ekipu iz Španije. Iako Zvezdina ekipa nije oduševila tokom prve tri četvrtine, ovako ubedljivom porazu kumovala je naročito slaba igra u poslednjoj deonici. Crveno-beli su tokom čitavog meča delovali pomalo nezainteresovano i odsutno, zbog čega krajni ishod i nije bio veliko iznenađenje.

Crvena zvezda je pretprela težak poraz u meču sa Baskonijom, u okviru 26. kola Evrolige. Crveno-beli su na gostujućem terenu izgubili rezultatom 71:56.

16. poraz u Evroligi dolazi kao nastavak serije neuspeha u svim takmičenjima. Košarkaši Dragana Šakote ne znaju za pobedu u tri poslednje utakmice u nizu.

U Zvezdinom timu najefikasniji su bili Štimac sa 13 i Panter sa 12 poena. Dvocifren učinak je još imao samo Braun, koji je veče završio sa deset poena.

U timu Baskonije istakao se Šeneglija sa koševima za 18, pratili su ga Šilds sa 15 i Erik sa deset poena.