Trinkijeri došao, kriza u igri otišla: Partizan pobedio i u Evrokupu

Partizan je pobedio Trent sa 76:71 i tako došao do drugog trijumfa u Evrokupu, što crno-belima ostavlja šansu za plasman u Top 16 fazu takmičenja.

Partizan je na najbolji način otvorio meč. Crno-beli su krenuli borbeno od starta, stekli prednost nad Trentom i prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 22:7. Usledio je mali pad u igri tokom druge deonice, što su gosti uspeli da iskoriste, ali samo toliko da smanje prednost na četiri poena pred kraj poluvremena. Velika borba vodila se u trećoj četvrtini, a možda najvažniji detalj je bilo isključenje Stefana Jankovića, čime je Trent na parketu ostao značajno oslabljen. Trent je uspevao da održi rezultatski priključak i tokom poslednjeg dela meča, ali ne i da pobedi košarkaše Partizana, koji su posle dobre utakmice u ABA ligi, pokazali još jedno odlično izdanje i u evropskom takmičenju.

Najefikasniji u timu trenera Trinkijerija bio je Lendejl sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije. Pejdž je ubacio 16, a Zagorac 12 poena. Kod gostiju istakao se Nikola Jovanović sa koševima za 20 poena.

Partizan – Trento 76:71
(22:7, 14:25, 20:17, 20:22)

Partizan: Pejdž, Trifunović, Si, Aranitović, Gegić, Marinković, Pecarski, Gavrilović, Braun, Zagorac, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić. Trener: Andrea Trinkijeri

Trento: Marbl, Radičević, Paskolo, Mian, Foraj, Flakadori, Mezanote, Gomeš, Kicing, Voltolini, Doneda, Hog, Ladurner, Lehtaler, Jovanović. Trener: Mauricio Bušalja.