U pobedi Zvezde igrali i omladinci, među njima i mladi Lazetić (video)

Na stadionu "Rajko Mitić" meč sa Radom je završen sa ubedljivih 3:0 za domaćina, a golove su postigli Milan Pavkov, Ričmond Boaći i Srđan Spiridonović. Crvena zvezda se vraća evropskom takmičenju. Fudbaleri Dejana Stankovića u Ligi šampiona igraju sa Hofenhajmom.

Crvena zvezda je pobedila Rad u duelu domaćeg fudbalskog prvenstva. Na stadionu "Rajko Mitić" meč je završen sa ubedljivih 3:0 za domaćina, a golove su postigli Milan Pavkov, Ričmond Boaći i Srđan Spiridonović.

Iako je početak susreta bio vrlo miran, nije se dugo čekalo na akciju Pavkova u 17. minutu, oko čijeg pogotka će narednih dana sigurno biti dosta polemike jer se jasno videlo da je loptu spustio rukom, na šta sudija nije reagovao. Pre odlaska na odmor prednost je udvostručio Boaći u 41. minutu. Osim ove dve akcije drugih većih uzbuđenja u prvom delu utakmice gotovo i da nije bilo.

Konačan rezultat Spirodnović je postavio u 59. minutu posle lepog driblinga. Vredi pomenuti i da je stručni štab crveno-belih dao dosta poverenja mladim fudbalerima. Čak sedmorica omladinaca Zvezde završila su meč. Među njima je bio i Marko Lazetić koji ima tek 16 godina i koji je imao odličnu priliku, gde ga je prečka sprečila da se upiše u strelce.

“Želeo bih da se zahvalim ljudima u klubu i šefu stručnog štaba što veruju u mene i što su mi ostvarili dečački san. O tome da zaigram za seniorski  tim Crvene zvezde maštam od kada znam za sebe i zaista mogu da kažem da sam presrećan što sam to uspeo da ostvarim sa 16 godina. Žao mi je što nisam realizovao šansu u finišu utakmice, ali šta da se radi, zaista sam srećan sam što sam uopšte imao priliku da debitujem. Nisam imao tremu kada sam trebao da uđem u igru, za ovo se spremam ceo život i nadam se što većem broju poziva u prvi tim, golu i tome da se jednog dana ustalim u ekipi”, rekao je posle utakmice Marko Lazetić.

Crvena zvezda se vraća evropskom takmičenju. Fudbaleri Dejana Stankovića u Ligi šampiona igraju sa Hofenhajmom.

Crvena zvezda - Rad 3:0 (2:0)
Stadion: „Rajko Mitić“.
Sudija: Andrija Stojanović.
Strelci: Pavkov u 17, Boaći u 41. i Spiridonović u 59. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 60. Radulović), Pankov (od 60. Milunović), Degenek, Eraković, Sanogo (od 60. Petrović), Nikolić, Spiridonović, Gavrić, Boaći (od 76. Krstović), Pavkov (od 76. Lazetić).
Rezerve: Popović, Milunović, Hajdin, Petrović, Simić, Bačanin, Ben, Radulović, Falćineli, Krstović, Lazetić.

Rad: Kahriman, Đorić, Stojanović (od 46. Lazarević), Damnjanović (od 65. Blažić), Jovanović, Ciger (od 65. Radivojević), Busnić, Živković (od 71. Ilić), Riznić (od 46. Trifunović), Stojsavljević, Trninić.
Rezerve: Marković, Tanović, Gazivoda, Miličković, Kovačević, Lazarević, Trifunović, Bajić, Blažić, Radivojević, Ilić.
Žuti kartoni: Boaći (Crvena zvezda), Trninić (Rad).