Umorni Novak izgubio od nezadrživog Zvereva

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da osvoji titulu na Masters kupu u Londonu, pošto je večeras u finalu izgubio od Nemca Aleksandra Zvereva u dva seta, sa 6:4, 6:3.

Đoković je odigrao najlošiji meč na turniru i od početka se videlo da nema dovoljno snage da se suprotstavi mladom nemačkom teniseru, koji je ostvario najveći uspeh u karijeri.

Zverev je postao najmlađi teniser koji je osvojio Masters kup od Đokovićevog uspeha 2008. godine, a prvi je Nemac kojem je to pošlo od ruke od Borisa Bekera 1995.

Novak je finale završio sa samo sedam direktno osvojenih poena, uz 22 neiznuđene greške, a u deset svojih servis gemova izgubio je čak 24 poena. Podsećanja radi, protiv Marina Čilića je izgubio samo pet, a juče u polufinalu protiv Kevina Andersona sedam poena na svoj servis.

Plasmanom u finale Đoković je osvojio 1.000 poena, čime je učvrstio lidersku poziciju sa 1.565 poena više od Rafaela Nadala.