Uspešan start "orlova"

Naš tim savladao je selekciju Australije posle velike borbe i preokreta rezutlatom 3:1, u meču prvog kola kvalifikacionog turnira koji se održava u Bariju.

Najbolji odbojkaši Srbije napravili su prvi korak ka plasmanu na naredne Olimpijske igre. Naš tim savladao je selekciju Australije posle velike borbe i preokreta rezutlatom 3:1, (26:28, 25:19, 25:19, 32:30), u meču prvog kola kvalifikacionog turnira koji se održava u Bariju.
Izabranici Nikole Grbića suočili su se sa veoma jakim otporom protivnika, pogotovo u prvom i četvtom setu koji su odlučeni posle igre na razliku.
U uvodnoj deonici viđena je rezultatska klackalica, a finiš je obeležila velika neizvesnost. Srbija je propustila dve set lopte, a Kerol je sa dva uzastopna asa doneo set „kengurima“.
Naš tim je popravio igru u drugoj deonici, pogotovo na servisu. Atanisijević je nizao asove, koji su našem timu doneli nedostižnu prednost i izjednačenje.
Srbija je prešla u vođstvo zahvaljujući dobroj igri u drugoj polovini trećeg seta, dok je četvti ponovo doneo neizvesnost. U finišu je bio potpuni egal, a smenjivale su se set i meč lopte. Srbija je iskoristila šestu, posle maestralnog servisa Ivovića koji je poremetio prijem pritivnka i naterao ih na grešku za konačnih 32:30.

Atanasijević je osvojio 35 poena na ovom meču, uz osam as servisa. Aleksandar Ivović je dodao 13, a Uroš Kovačević 10 poena.
Srbija u drugom kolu igra protiv selekcije Kameruna, a meč je na programu u subotu, 10. avgusta od 18 časova.