Željin čas rukometa za treću pobedu u SEHA ligi

Rukometaši Železničara upisali su treću pobedu u SEHA ligi. Niški tim je nadigrao pred svojim navijačima ekipu Steaue rezutlatom 28:21, u meču devetog kola regionalnog takmičenja.

U ekipi Veselina Vujovića sve je funkcionisalo kao podmazano, golmani su odlično odradili svoj zadatak, defanzivna linija takođe, dok su bekovske pozicije gotovo bez greške rešetale gol protivnika. Treba imati u vidu da su nastupi na tri fronata desetkovali rumunski tim koji je doputovao u Niš sa 11 igrača.
Naravno to ne umanjuje značaj pobede niškog tima, koju su nagovestili u prvom delu. Pobednik je definitivno odlučen početkom drugog poluvremena kadu su Nišlije startovale serijom 4:0 i uspešno sačuvale svoj gol nešto više od šest minuta. Želja je tada stigao do maksimlanih devet razlike, a do kraja utakmice nije bilo dileme.

Trener Steaue Mihaila Ovidiu  čestitao je protivniku na osvojena tri boda I  konstatovao da je su obrane golamana Nišlija Stošića u momentu kada se lomio rezutlat presundo uticale na dalji tog meča.
Jedan od najboljih u redovima Nišlija Nemanja Milovanivić je istako da je njegov tim odigrao najboji meč od početka sezone.
Naredno kolo SEHA lige donosi srpski derbi u kome će Vojvodina dočekati Železničar 4. decembra.