Željin debi za zaborav

Rukometaši Železničara neće po dobrom pamtiti svoj debi u SEHA ligi. Niški tim ubedljivo je izgubio od ekipe Vojvodine pred svojim navijačima rezultatom 20:27.

Srpski derbi na otvaranju nove sezone regionalnog takmičenja u potpunosti je pripao gostima iz Novog Sada. Bekovska linija Nišlija gotovo da nije funkcionisala, napad je delovao veoma sporo, a slabo izdanje začinila je anemična odbrana. Sa druge strane, rukometaši Vojvodine su znatno agresivnije ušli u duel, nametnuli svoj stil i kaznjavali greške rivala. Takav pristup doneo im je plus pet u 15. minutu. Očekivalo se da će izabranici Veselina Vujovića pokazati drugo lice u drugom delu, međutim umesto rezultatskog priključka usledio je potpuni potom domaće ekipe. Vojvodina je ušla u seriju, koju je krunisala vođstvom za ogromnih deset golova razlike u 53. minutu.

Nišlije su do kraja uspele da ublaže poraz, međutim to nije popravilo utisak o čemu svedoče reči stratega Vujovića, da je njegova ekipa bila neprepoznatljiva.

Po pet pogodaka u pobedničkom sastavu postigli su Jovica Nikolić i Duško Grozdanić, dok je Duško Čelica bio strelac četiri gola.

U tabotu Nišlija istakli su se Đorđe Spasić i Stevan Sretenović sa po pet golova.

Želja će imati malo vremena da se oporavi od neugodnog i ubedljivog poraza jer ga već u subotu očekuje start takmičenja u kupu EHF. Nišlije će dočekati Kaerjeng iz Luksemburga u prvom kolu kvalifikacija, a meč startuje u 18 časova.