Zemun šokirao Vošu, prvenac Proletera

Pet mečeva drugog kola Superlige Srbije odigrano je u subotu. Novajlija u elitnom rangu novosadski Proleter ostvario je prvu pobedu u najjačem rangu srpskog takmičenja, a prve trijumfe u novoj sezoni upisali su i fudbaleri Čukaričkog, Mladosti i Mačve.

Proleter je pred svojim navijačima savladao Voždovac rezultatom 2:1, a pobedonosni gol postigao je Čović tri minuta pre kraja utakmice.

Čukarički je upisao najubeljiviji trijumf u subotnjim mečevima, a do njega je stigao trijumfom na gostovanju Radu rezultatom 3:0.

Fudbaleri Zemuna i Vojvodine igrali su nerešeno 1:1, a domaćin je do izjednačujućeg pogotka došao u osmom minutu sudijske nadoknade vremena. U preostale dve utakmice viđena su dva “minimalca” domaćina, Mačva je bila bolja od Napretka zahvaljujući golu Gigića, dok je Radivojević doneo pobedu Mladosti u duelu sa Radnikom iz Surdulice.