Zvezda bez nove senzacije

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da priprede novu senzaciju u Ligi šampiona. Prvak Srbije izgubio je na gostovanju Napoliju rezultatom 3:1, u meču pete runde i time izgubio sve šanse da se bori za drugi krug elitnog takmičenja, ali ostaje u igri za treću poziciju.

Napoli je čvrsto rešio da nadoknadi propušteno iz Beograda, Zvezdina defanziva od starta je bila na mukama, a kapitulirala je več u 11. minutu. Hamšik se iskrao Gobeljiću i pogodogio posle nabačene lopte iz kornera.
Izabranivi Karla Anćelotija su nastavili sa opasnim naletima, dok su crveno-beli čeklai priliku za kontru. Upravo posle jednog takvog napada naš tim je protustio sjajnu priliku za egal. Igrao se 23. minut kada je je Marin majstortiski uposlio Simića, koji je šutirao iz dobre pozicije ali je Ospina sačuvao mrežu Napolitanaca.

Ova prilika nije uspela da podigne napadački nivo gostuju.  Borjan je u 28. minutu sjajnom intervencijom osujetio opasan pokušaj Kulibalija. Međtuim, prva jedinica Zvezde bila je nemoćna u 33. minutu kada je Mertens iskoristio dodavanje sa levog boka i duplirao prednost Italijana. Napoli je do odmora odigrao u laganijem ritmu, ali je i pored toga Zvezdina ofanziva bila na mukama.
Zvezda je drugi deo meča počela promenom u špicu, a svoje prve minuta na velikoj sceni dobio je omladinac Dejan Joveljić.
Već u prvoj ozbiljnoj akciji u drugom poluvremenu Napoli je stigao do trećeg pogotka, igrao se 52. minut i ponovo je strelac bio Mertens. Pet minuta kasnije radovali su se i navijači srpskog prvaka. Marin je demonstrirao pravu fudbalu magiju, uspešno je odelo napadima protivnika i onda sjajnim dodavanjem spojio Bena sa golom, a ofanzivac sa Komorskih ostrva je bio nepogrešiv.
Zvezda je do kraja odigrala dosta raterečenije i bila ravnopravan rival, a najbliža novom pogotku bila je u 85. minutu nakon odličnog udarca Ebisilija sa oko 25 metara.

Crvena zvezde će se od grupne faze Lige šampiona oprostiti duelom sa PSŽ-om, a veliki spektakl na stadionu “Rajko Mitić” na programu je 11. decembra.