Zvezda izborila evropsku jesen! (video)

Ovoga puta to će biti Liga Evrope, a crveno-beli su nastavili niz zahvaljujući pobedi nad ekipom Ararata u Nikoziji rezultatom 2:1 u meču plej-ofa za popunu grupne faze.

Fudbaleri Crvene zvezde će četvrtu godinu zaredom igrati u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Ovoga puta to će biti Liga Evrope, a crveno-beli su nastavili niz zahvaljujući pobedi nad ekipom Ararata u Nikoziji rezultatom 2:1 u meču plej-ofa za popunu grupne faze.

Trener Dejan Stanković na teren je izveo ofanzivan sastav, bez klasičnog igrača na poziciji zadnjeg veznog, te su njegovi izabranici od početka preuzeli posed i gradili napade. Ređale su se šanse pred golom Stefana Čupića, koji je odlično čuvao gol jermenskog šampiona, međutim poklekao je u finišu prvog dela. Aleksandar Katai je promešao odbranu rivla, izborio se za udarac i uz malo sreće doneo prednost našem predstavniku.

Zvezda je nastavila u istom ritmu početkom nastavka, a na novi gol čekalo se do 60 minuta.
Dijego Falćineli je odlično reagovao na proigravanje Mirka Ivanića i udarcem glavom udvostručio prednost Zvezde. Imao je italijan desetak minuta kasnije sjajnu šansu da stavi tačku na ovaj meč, ali je Čupić odbranio taj udarac, i odmah u kontranapadu usledila je kazna, pošto je Lima matirao Borjana.U tom periodu Crvena zvezda prepustila je kontrolu igre gostima, koji su potom još jednom pripretili, ali na kraju je stadion u Nikoziji ovoga puta doneo sreću srpskom klubu.

Podsetimo, Crvena zvezda će biti jedini srpski predstavnik u grupnoj fazi evropskih takmičenja.