Zvezda na pragu elite: Borjan okončao neverovatnu dramu u Danskoj!

|   Slajder
Odlučivali su penali, nakon 1:1u regularnom delu, a junak našeg tima postao je Milana Borjan, koji je zablisto kada je to bilo najpotrebine i odbranom u 11. seriji okončao pravu dramu u Danskoj.

Srbije će definitivno imati predstavnika u predstojećoj evropskoj sezoni. Crveno-beli eliminisali su Kopenhagen u meču revanša trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i izborili plasman u plej-of, ali I sigrno učešće u Ligi Evrope.
Do nove sezone na međunarodnoj sceni šampion Srbije je stigao posle prave drame na stadionu “Parken”. Odlučivali su penali, nakon 1:1u regularnom delu,  a junak našeg tima postao je Milana Borjan, koji je zablisto kada je to bilo najpotrebine i odbranom u 11. seriji okončao pravu dramu u Danskoj.

Kada se sve sabere. Crveno-beli su prošli kroz pravi pakao u revanšu, odigrali su 65. minuta sa igračem manje, tada se suočili sa velikim naletom protivnika, a u penal seriji i sa promašajima Marina, Jeftovića, Simića i Jovančića.

Zvezda je već u prvom minutu bila oštećena za penal nakon očiglenog prekršaja nad Ivanićem. Ipak, to nije poremetilo izabranike Vladana Milojević koji su gradili napade i dočekali svoju šansu u 17. mimutu. Marin je poslao idealnu loptu sa desnog boka, a Boaći se odlično snašao i doveo crveno-bele u vođstvo.
Međuim, onda se ponovila priča iz Beograda. Crveno-beli su ponovo posle datog gola olako prepustili inicijativu protivniku. Danski tim nije učinio ništa pred golom našeg tima sve do finiša prvog dela kada je Ndoj pogodio glavom i doneo egal.
Početak drugog dela meča je doneo ravlopravnu igreu, ali tako je bilo samo do 53. minutu. Milunović je nakon  grubog starta dobio drugi žuti karton i isključenje, pa se naš tim našao na velikom iskušenju. Ipak, crveno-beli su uspeli da se odbrane i da uvedu meč u produžetak.
Zvezda je tada nastavila sa veoma disciplinovanom odbranom u defanzivi. Kopenhagen je kružio oko šaesanesteca našeg tima sa povremenim konkretnim pokušajima ali je Borjan upisao nekoliko uspešnih odbrana i čini se uhvatio sjajan ritam za penal seriju.
Zvezdin golman je najpre odbranio dva ključna penala kojima je anulirao velike promašeje svojih saigrača i time ostavio crveno-bele u igri, a onda i onaj presudni u 11. seriji, kada je Vindu konačno pročitao udarac i označio veliko slavlje.

Da li će crveno-beli ponovo biti deo elitnog takmičenja biće poznato posle mečeva plej-ofa  sa švajcarskim Jang Bojsom.