Zvezda nastavila seriju pobeda u Turskoj

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su seriju pobeda na pripremama u Turskoj. Četvrtu u nizu crveno-beli su upisali nad makedonskim Radotničkim rezultatom 2:1.

Mreže su mirovale do finiša prvog dela, ali je i pored toga viđeno dosta uzbuđenja pred oba gola. Skopski tim je zapretio u 9. minutu, dok je u 35. imao kolosalnu šansu. Tada je Radotnički dobio penal, ali je golman Popović fenomenalno reagovao i odbranio udarac Blaževskog, a zatim i pokušaj jednog igrača Rabotničkog da odbijenu loptu sprovede u mrežu. Ipak, Makedonci su nadoknadili propušteno u 41. minutu, a Blaževski je ovog puta matirao rezervnog golmana Zvezde.
Odgovor našeg tima je usledio posle svega dva minuta igre. Ebisilio je izveo korner, Vukanović je ostao sam u petercu Rabotničkog i glavom zatresao mrežu. Asistent kod prvog gola Zvezde postavio je konačan rezultat posle deset minuta igre u nastavku. Simić je odlično prošao po boku, a Ebisilio realizovao zicer. Nastavak je doneo nekoliko poluprilika i jednu stopostotnu kada je Joveljić proigrao Hajdina, ali je ovaj neprecizno šutirao.
Zvezdi je ostala još samo jedna utakmica do kraja priprema, u petak od 15 časova igra protiv Maribora.