Zvezda nastavila seriju pobeda

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su seriju pobeda. Crveno-beli salvadali su pred svojim navijačima ekipu Andore rezultatom 85:79, u meču trećeg kola Evrokupa.

Izabranici Milana Tomića su loše otvorili meč i tek sredinom druge doenice zaigrali u prepoznatljivom stilu. Regland je ušao u seriju poena, Radanov pogodio dve vezne trojke pa je domaći tim konačno uspeo da upiše osetnije vođstvo, i na kraju imao plus 11 na poluvremenu.
Španski tim je u nastavku ponovo pronašao rešenje za Zvezdinu igru u ofanzivi i uspeo da dobio je treću deonicu sa 25:16. Zvezda je pred ulazak u odlučujućih deset minuta imala samo dva poena prednosti,što je nagoveštavalo neizvesnost, međutim kako se meč bližio kraj tako je i domaći tim lomio otpor rivala. Šamšpion Srbije je uz dobru odbranu stigao do nedostižnih devet razlike, a Andora je do kraja uspela samo da ublaži poraz.

Do trećeg trijumfa u Evrokupu ekipu Zvezdu je predvodio Regland sa 25 poena i osam asistencija, a odličan je bio i Faje 18 poena uz 11 skokova.
Crveno-beli će ponovo na parket u subotu kada će dočekati Igokeu u meču četvrtog kola ABA lige.