Zvezda petardom do overe 31. titule prvaka (video)

Sjajna fudbalska predstava u režiji izabranika Dejana Stankovića, petarda i na kraju novi naslav prvaka stigli su u danu u kome je Zvezda pre 29 godina osvajanjem tutule prvaka Evrope u Bariju stigla do najvećeg uspeha u istoriji kluba.

Tutula namenjena prvaku Srbije u fudbalu ni treću godinu zaredom nije promenila vlasnika. Crvena zvezda je ubedljivom pobedom na Banjici nad ekipom Rada rezultatom 5:0, overila šampionski pehar, tri kola pre kraja takmičenja u aktuelnoj sezoni
Sjajna fudbalska predstava u režiji izabranika Dejana Stankovića, petarda i na kraju novi naslav prvaka stigli su u danu u kome je Zvezda pre 29 godina osvajanjem tutule prvaka Evrope u Bariju došla do najvećeg uspeha u istoriji kluba.
Crveno-belu su 31. titulu prvaka države overili furioznom serijom golova u drugom delu prvog poluvremena. Bravu domaćina otključao je Ivanić preciznim udarcem sa penala u 24. minutu. Šest minuta kasnije Babić je reagovao u stilu pravog centarfora, dok je u 36. Vukanović otklonio sve dileme. Na novi pogodak se čekalo do 57. minuta kada je Degenek sjajno reagovao nakon kornera, dok je tačku na ubedljivu pobedu i overu titule stavio Vukanović pogotom u 82. minutu.
Crvena zvezda će i ovog leta igrati kvalifikacije za Ligu šampiona kao šampion Srbije i pokušaće da se domogne grupne faze najelitnijeg takmičenja i treći put zaredom.  Pre Evrope crveno-beli će jurišati na naslov prvaka i u Kupu i pokušati da osvoje prvu “duplu krunu” još od 2007. godine.

Inače, pauzu u fudbalskom šampionatu Srbije nakon pauze povodom pandemije korona virusa prekiuno je duel između Inđije i Spartaka koji je završen rezultatom 1:2. Susret je obeležio fantastičan pogodak Marčića u 70. minutu kojim su Subotičani osvojili ceo plen.
U petak je odigran i derbi 27. runde u kome su Vojvodina i Čukarički podelili bodove na stadionu “Karađorđe” odigravši 1:1.