Zvezda ponovo ubedljiva, ovaj put na gostovanju Mačvi (video)

Crveno-beli su pobedili Mačvu sa ubedljivih 3:0. Golove su postigli Krstović, Nikolić i Vulić. Utakmicu su obeležili mladi fudbaleri Zvezde, ali i nekoliko spornih situacija za obe strane.

Crvena zvezda je ostvarila još jednu pobedu u Superligi Srbije. Treći uzastopni trijumf fudbaleri Dejana Stankovića zabeležili su na gostovanju Mačvi, a utakmica je rešena rezultatom 3:0 za Zvezdu.

Ekipa Mačve je samo u prvih desetak minuta bila ravnopravan protivnik. Posle toga domaći tim se povukao u defanzivu i odatle vrebao priliku za kontranapad. Ova taktika im se nije isplatila. Posle nekoliko ozbiljnih prilika, Crvena zvezda do prvog pogotka na meču dolazi u 24. minutu. Strelac je bio Krstović posle akcije koju su počeli Ivanić i Katai. Situacija je donekle i sporna, a mnogima je delovalo da je gol postignut iz ofsajda. Do kraja prvog poluvremena gosti su nastavili sa napadačkom igrom.

Prednost je udvostručena u 65. minutu, posle lepe akcije Nikolića koji je šutirao sa gotovo 25 metara. U nastavku drugog poluvremena Zvezda je verovatno oštećena za penal, u situaciji u kojoj je Dukić nagazio Bena. Konačan rezultat postavio je Vulić u 90. minutu veoma atraktivnim pogotkom sa ivice šesnaesterca.

Trener Dejan Stanković može da bude zadovoljan igrom svojih izabranika, naročito mladih fudbalera koji su u ovoj utakmici bili na visini zadatka. Posle meča je zaključio da je protivnik bio veoma motivisan, ali da je pobeda zasluženo stigla na teškom terenu.

"Dobra utakmica za nas po veoma teškom terenu. Dočekao nas je motivisan protivnik, ali nismo odustajali. Kako je prolazimo vreme, bili smo sve bolji, a mogli smo i gol više da postignemo. Ipak, najbitnije je da ulazimo u šanse i da stojimo dobro na terenu. Bilo je grešaka i to direktnih u prvom poluvremenu, ali nemam šta da zamerim igračima. Svaka im čast za svaki minut na terenu. Ovo je pravi mentalitet. Mladi igrači moraju da znaju da je svaka utakmica za njih kao praznik. Treba da izgaraju na terenu i da se bore za dres Crvene zvezde. Čestitam Krstoviću i Nikoliću na golovima, ali i Vuliću koji bi mogao ponovo da osvoji sat za najlepši gol kola", rekao je Dejan Stanković.

Mačva - Crvena zvezda 0:3
Stadion: „Gradski stadion Šabac“.
Sudija: Petar Piper.
Strelci: Krstović u 24, Nikolić u 65. i Vulić u 90. minutu.

Mačva: Perić, Pejović, Ivić (od 89. O. Mijailović), Marković, Dabić, M. Mijailović, Zukanović (od 75. Milinković), Ristivojević, Adamović (od 89. Obrovac), Knežević (od 67. Dukić), Božić (od 89. Trimanović).
Rezerve: Samurović, Pešić, Subotić, Obrovac, Milinković, Dukić, Mijailović, Trimanović.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Sanogo (od 46. Petrović), Nikolić (od 84. Gajić), Ivanić (od 75. Vulić), Spiridonović (od 46. Ben), Katai (od 73. Gavrić), Krstović.
Rezerve: Popović, Gajić, Eraković, Babić, Petrović, Vulić, Ben, Gavrić, Radulović, Vukanović, Boaći.
Žuti karton: Pejović (Mačva), Petrović (Crvena zvezda).