Zvezda protutnjala kroz Novo Mesto

Crveno-beli su u utakmici 14. kola ABA na gostovanju pobedili Krku sa 96:66. Kešelj je bio i najefikasniji u crveno-belom timu sa 20 poena. Simanić je ubacio koševe za 17, a Čović za 11 poena. Kod Krke nabolji je bio Jure Balažić sa 13 poena.

Crvena zvezda je odigrala za još jednu ubedljivu pobedu u regionalnoj košarkaškoj ligi. Crveno-beli su u utakmici 14. kola ABA na gostovanju pobedili Krku sa 96:66.

Košarkaši Milana Tomića i dalje nemaju poraz u sezoni regionalnog takmičenja. Od početka utakmice u Novom Mestu Zvezda je napravila prednost, koja je vremenom samo rasla. Gostujućoj ekipi naročito dobro je išlo sa trojkama, pa je već na poluvremenu imala 19 poena prednosti. Krka je tek u trećoj četvrtini uspela da pokaže veću borbenost, što potvrđuje i statistika – samo tokom treće četvrtine domaćin je ubacio više poena nego tokom prvog poluvremena. I pored toga, crveno-beli nisu dopustli da se protivnik približi, pa su pred start poslednje četvrtine i dalje imali 15 poena prednosti. I baš u poslednjoj deonici Zvezdini košarkaši su se razigrali i predvođeni Markom Kešeljem sprečili svaki pokušaj iznenađenja u završnici utakmice.

Crvena zvezda naredni meč igra u Evrokupu, gde gostuje Unikahi 8. januara.

Krka – Crvena zvezda 66:96
(22:13, 30:18, 17:23, 27:12)

Krka: Jančar, Marineli, Škedelj, Osolnik, Bartož, Stipančev, Cinac, Đapa, Fifolt, Balažič, Lalić, Lapornik. Trener: Simon Petrov

Crvena zvezda: Reglend, Čović, Kešelj, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Ristić, Simanić, Cirbes, Odžo. Trener: Milan Tomić