Zvezda razbila Galatasaraj

Košarkaši Crvene zvezde upisali su četvru pobedu u Evrokupu. Crveno-beli su savladali pred svojim navijačima ekipu Galatasaraja ubedljivim rezultatom 87:57, u meču petog kola takmičenja po grupama.

Zvezda je u minulom kolu protiv Breše ispustila 22 poena razlike i ostale bez celog plena, a posle takvog šoka usledila je prava rekacija, sjajna igra u odbrani i partija koja je protivnika ostavila bez ikakvih šansi.
Izabranici Milana Tomića su odlično otvorili meč i konkretnom igrom u oba pravca za  svega nekoliko minuta stigli do dovofrene prednosti. Zvezda je jakom odbranom držala rivala na distaci, na drugoj strani Beron je pogađao trojke, što je uz dobro organizovane napade i dominaciju centara rezultiralo gotovo perfektno odigranim prvim poluvremenom. Domaći su u dva navrata imali plus 18, a toliko je ostalo i na kraju prvih 20 minuta igre. Zvezda je u drugom delu dodatno pojačala gas, a protivnik nastavio da puca po šavovima. Nošeni odličnim navijanjem domaći su uvečali razliku do maksimlanih 30 poena na kraju duela.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Džo Regland sa 21 poenom, Beron je dodao 16, Cirbes 15, a Faje 12 poena. U Galatasaraju je najefikasniji bio Vebster sa 16 poena.
Zvezdu za vikend očekuje gostovanje Cedeviti u derbiju ABA lige, dok će u  narednom kolu Evrokupa gostovati nemačkom Ulmu.