Zvezda sigurna u Šapcu za nastavak stopostotnog niza

Fudbaleri Crvene zvezde i dalje ne znaju za neuspeh na domaćoj sceni. Aktuleni šampioni slavili su na gostovanju ekipi Mačve rezultatom 2:0, tako da su i 13. ovosezonski superligaški duel rešili u svoju korist.

Golovima Pavkova i Jovančića crveno -beli su iskoristili kiks Partizana I dodatno uvečali razliku koja sada iznosi velikih 11 bodova.

Motivisanost protivnika i gorko iskustvo sa prošlosezonskog gostovanja u Šapcu nateralo je izabranike Vladana Milojevića da veoma oprezno uđu u ovaj duel.
Domaćin je krenuo hrabo, sa željom da se nadigrava i već u šestom minutu napravio solidnu priliku preko Gavrića. Zvezda je uzvratila preko Pavkova u 15. minutu, dok je narednih 20-tak minuta proteklo u igri između dva šesnaesterca. Taj periord prekinuo je neopravdano poništeni gol Bena, ipak, gosti su nadoknadili propušteno u 39 minutu. Simić je dobro centrirao,  a Pavkov iskoristio visinu, nadskočio rivala i poslao loptu iza leđa golmana Mačve.
Ovaj gol je definitnivno odredio dalji tok meča. Zvezda je dosta rasterećenije napadala i potpuno zaustavila pokušaje rivala.  U 58. minutu golman Puletić je krajnjim naporom zaustavio udarac Jovančića, ali je dva minuta kasnije bio nemoćan u duelu sa istim rivalom. Ben je sjajno asistirao Jovančiću, koji je “bocnuo” loptu i duplirao prednost svog tima.
Nastavak je doneo još po jednu solidnu šansu na obe strane, a Mačva je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Ristivojević.
Zvezda će u narednom kolu, koje je na rasporedu u sredu, dočekati Bačku, dok će Mačva na megdan Radničkom.