Zvezda slavila u prvom pripremnom meču (video)

Crveno-beli su utakmicu dobili sa 3:2 golovima Degeneka i Vukanovića, uz autogol fudbalera Arke Deja. Sledeći kontrolni meč Crvena zvezda igra protiv Vardara 29. januara od 17.30 časova po lokalnom, odnosno 15.30 časova po srpskom vremenu.

Crvena zvezda je pobedila Arku u prvoj kontrolnoj utakmici tokom priprema u Turskoj. Crveno-beli su meč dobili sa 3:2 golovima Degeneka i Vukanovića, uz autogol fudbalera Arke Deja.

Pripremna utakmica pokazalo se veoma zanimljivom, sa puno preokreta i dva promašena penala na obe strane. Trener Dejan Stanković je pružio šansu skoro svim igračima, odnosno na teren je u dva poluvremena izveo dve različite sastave.

Zvezda je povela golom Degeneka u 15. minutu, a vredna pomena je i šansa koju nije iskoristio Ben nekoliko minuta kasnije. Ostatak poluvremena protekao je u većoj inicijativi protivnika. Izjednačio je Zožen u 25. minutu.

Crveno-beli su zaigrali puno bolje u drugom delu utakmice. Defanzivac Arke Marko Vejinović je autogolom vratio vođstvo Zvezdi, da bi konačan rezultat postavio Aleksa Vukanović u 74. minutu. Prethodno je sa bele tačke šutirao Boaći, ali mu je čuvar mreže tima iz Poljske odbranio. U gužvi se snašao Vukanović koji je posle odbitka ipak zatresao mrežu Arke.

Arku kao trener vodi Aleksandar Rodić, nekadašnji asistent selektora reprezentacije Srbije Radomira Antića.

Sledeći kontrolni meč Crvena zvezda igra protiv Vardara 29. januara od 17.30 časova po lokalnom, odnosno 15.30 časova po srpskom vremenu.

Crvena zvezda – Arka 3:2
Strelci: Degenek u 15, Deja (autogol) u 62. i Vukanović u 74. za Crvenu zvezdu, a Zbožen u 25. i Serarens u 45. minutu za Arku.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Ivanić, Ben, Mateo Garsija, Pavkov, Krstović.

Igrali su u drugom poluvremenu: Vasiljević, Gobeljić, Pankov, Babić, Simić, Petrović, Nikolić, Gavrić, Vukanović, Tomane, Boaći.

Arka Gdinja: Stainbors, Zbožen, Maghoma, Marić, Marčinjak, Muinski, Nalepa, Deja, Vejinović, Jankovski, Serarens.

Igrali su u drugom poluvremenu od 65. minuta: Olčik, Antonik, Budzinski, Helstrup, Danh, Vavžčik, Kopčinski, Da Silva, Semanes, Siemačko, Mihajlović.