Zvezda zalečila evropske rane

Izabranici Vladana Milojevića pokazali su rekaciju nakon ubedljivog poraza od Bajerna u Ligi šampiona i sa dva gola u mreži “zmajeva” vratili mir u svoje redove, ali i prekinuli seriju Voždovčana od osam mečeva bez poraza u prvenstvu.

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su trijumflani niz na domaćoj scnei. Crveno-beli savladali su na stadionu “Rajko Mitić” ekipu Voždovca rezultatom 2:0, u derbi utakmici 18. kola Superlige Srbije.
Mirno je bilo do 18. minutua kada see Tomane oslobodio čuvala i prinašao prostor za udarac, ali je lopta završila pored stative.
Već u sledećem napadu Voždovac je pogodio mrežu domaćih, ali je sudija Šegrt ranije prekinuo igru zbog faula Mikića nad Rodićem. To je bilo sve vredno pomena u provm deleu, dok je drugi doneo daleko sadržajniju igru.

Zvezda je ovaj dem meča otvorila izglednim prilikama, a u svojoj nameri konačno je uspela u 60. minutu. Marin je pogodio mrežu rivala, međutim stekao se utisak da je kapiten crveno-belih bio u ofsajdu prilikom prijema lopte.
Taj gol je definitivno rasteretio domaće igrače, koji su još više ubrzali tempo. Ivanić je pogodio prečku, Garsija je iz veoma dobre pozicije šutirao pored gola,a na drugoj strani zapretio je Živojinović, ali je lopta otišla preko gola. Ben je imao priliku da reši meč u 74. minutu posle velike greške odbrane „zmajeva“ ali je realizacija izostala Ipak, Ben je nadoknadio propuštneo u zaustavnom vremenu kada je preciznim udarcem postavio konačan rezultat.
Zvezda će u narendom meču gostovati ekipi Mladosti, dok će Voždovac dočekati Radnički.