Zvezdi samo bod, Partizan ubedljiv, težak poraz Radničkog (video)

Crvena zvezda je igrala nerešeno rezultatom 1:1 sa Inđijom. Partizan je rutinski pobedio Proleter sa 3:1, dok je Vojvodina na svom terenu savladala niški Radnički sa 3:0.

Inđija i Crvena zvezda su odigrali nerešeno rezultatom 1:1 u utakmici fudbalskog prvenstva. Iako je utsak da su crveno-beli bili bolja ekipa na ovom meču, na kraju su prekinuli svoj niz pobeda.

Fudbaleri Inđije poveli su golom u 36. minutu. Strelac je bio Krasić. Zvezda je igrala ofanzivnije od domaćina, ali česti napadi nisu doneli izjednačenje, čak ni neku ozbiljniju priliku. Ulaskom Pavkova i Garsije u drugom poluvremenu crveno-beli su zaigrali još angažovanije. Ređale su se pred golom Inđije šanse Gobeljića, Nikolića i Bena. Izjednačenje je doneo upravo Ben u jednom od svojih pokušaja. Svoj 11. gol u sezoni postigao je u 75. minutu. Mogli su crveno-beli i do izjednačenja da je Babić realizovao svoju akciju u 90. minutu.

Trener Dejan Stanković je posle utakmice rekao da nije razočaran, iako ima puno zamerki na igru svog tima.

"Život ide dalje, zašto bih bio razočaran? Ima mnogo situacija kojima nisam bio zadovoljan, ali odnos je bio dobar. „Pocepali” su se do samog kraja, dali su 130 procenata. Čestitao sam svojim igračima na drugom poluvremenu, na odnosu i na šansama. U prvom smo se mučili, nije nam ni teren išao „na nogu”. Ali ne želim da tražim izgovore. Bila je tvrda utakmica, mnogo žutih kartona, faulova... Imali smo nekoliko prilika u drugom poluvremenu, uspeli smo da izjednačimo, ali ne i da preokrenemo. Upravo pristup iz drugog dela igre je ono što tražim", rekao je šef stručnog štaba Crvene zvezde.

U nastavku prvenstva fudbaleri Dejana Stankovića igraju sa najvećim rivalom Partizanom.

Inđija – Crvena zvezda 1:1
Krasić 36 – Ben 75

Inđija: Preković – Krasić, Jovanović, Mihajlov, Cucin – Vidić, Purtić – Bastajić (Janjić 74'), Banjac (Dimitrov 63'), Tomić – Čermelj

Zvezda: Borjan – ROdić, Babić, Pankov, Gobeljić – Petrović, Vulić (Garsija 46') – Gavrić (Ben 46'), Nikolić, Ben – Vukanović

Partizan je pobedio Proleter u utakmici 23. kola Superlige Srbije. Crno-beli su na domaćem terenu slavili sa rezultatom 3:1, a dobrom igrom napravili su lep uvod u predstojeći derbi sa Crvenom zvezdom.

Crno-beli su od početka do kraja susreta igrali bolje od protivnika i na terenu je delovalo kao da se njihova pobeda ne dovodi u pitanje. Gostujuća ekipa nije ni pokušala ozbiljnije da se suprostavi i gotovo da je bila bez šansi na ovom meču. Čak i gol koji su postigli u završnici susreta posledica je opuštanja i propusta odbrane u timu Save Miloševića.

U strelce za Partizan upisali su se Marković u 7, Matić u 23. i Miletić u 87. minutu. Počasni pogodak za Proleter delo je Ruševića u 90. minutu.

Partizan - Proleter 3:1
Marković 7, Matić 23, Miletić 87 - Rušević 90

Partizan: Stojković, Miletić, S. Pavlović, Vitas, Brežančić, Natho (L. Pavlović od 46), Šćekić, Zdjelar, Asano (Lakčević od 87), Marković (Stevanović od 46), Matić. Trener: Savo Milošević

Proleter: Petrić, Andrejević (Lukašević od 82), Joković, Karaklajić, Mitrović, Pejić, Radinović, Rušević, Šćepanović (Novaković od 65), Tanasin, Vesić (Balabanović od 65). Trener: Branko Žigić