Zvezdina noć koja se večno pamti (video)

U četvrtom kolu Lige šampiona Crvena zveda je u Beogradu pobedila Liverpul sa 2:0 (2:0) i uključila se u borbu za treće mesto u grupi koje na proleće obezbeđuje igranje u Ligi Evrope.

Najveću pobedu crveno-belima otkako su 1991. godine postali prvaci Evrope doneo je Milan Pavkov golovima u 22. i 29. minutu.

Vodeći gol Pavkov je postigao posle kornera, kada je u skoku nadvisio dvojicu protivničkih fudbalera i preciznim udarcem glavom savladao je Alisona. Sedam minuta kasnije usledilo je malo remek delo Pavkova koji je izdržao dva duela i ostao sam na oko 25 metara, da bi onda pravim projektilom udvostručio prednost svog tima.

Bio je to šok za fudbalere vicešampiona Evrope koji posle ubedljive pobede od 4:0 na Enfildu nisu ni sanjali da bi isti Zvezdin tim mogao da im pruži ozbiljniji otpor, a kamoli da postigne dva gola. S druge strane, izabranici Vladana Milojevića su posle ubedljivog vođstva stekli samopouzdanje, nisu grešili i bez većih problema su potpuno kontrolisali igru.

Pretpostavljalo se da će Liverpul u drugom poluvremenu krenuti napred sa sedam-osam igrača i tako je i bilo, ali se Zvezda veoma organizovano branila. Imali su gosti šansi, pogodili su prečku i stativu, ali je Zvezda u ovoj utakmici zaslužila i malo sportske sreće. U završnici je Milan Borjan sa nekoliko izvanrednih odbrana sprečio Liverpul da bar ublaži poraz.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (Gobeljić, 58), Savić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić (Jovičić, 73), Srnić, Ben, Marin (Čaušić, 64), Pavkov.

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold (Gomez, 46), Matip, Van Dajk, Robertson, Milner, Lalana, Vajnaldum, Salah, Mane, Staridž (Firmino, 46).