U drugom kolu kvalifikacija za prvenstvo Evrope, ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Draču selekciju Albanije sa 139:34 (36:15, 38:8, 32:4, 33:7) i zadržala vodeću poziciju u grupi sa maksimalnim učinkom.
U duelu neravnopravnih protivnika izabranice Marine Maljković su u egzibicionoj igru deklasirale protivnice, koje nisu mogle da pariraju ni u jednom segmentu igre.
Košarkašice Srbije su čak 102 puta šutirale iz igre i ubacile su 12 trojki iz 24 pokušaja, kao i 63 odsto šuteva za dva poena. Pored toga su imale 54 skoka, od čega 24 u napadu, a u anale će ući podatak da Albanke za 40 minuta nisu uspele da izbore nijedno slobodno bacanje.
Zanimljiv je i podatak da su reprezentativke Albanije napravile samo osam ličnih grešaka, a primile su 139 poena.
Utakmica u Draču bila je prilika da Marina Maljković da šansu svim igračicama i sve su se upisale u listu strelaca.
"Razlika je bitna između dve ekipe… Ono što je najvažnije za žensku reprezentaciju jeste da se u svaku utakmicu ulazi maksimalno i da se igra do poslednjeg minuta, kao da je pitanje poraza ili pobede. Druga bitna stvar su mlade košarkašice koje nisu samo ulazile u igru, već su i davale ozbiljne poene. Imamo dve devojčice od 17 godina - Zarić i Popović i jednu koja je malo starija, Jovanu Nogić, zajedno sa Turudić i Bogićević koje nisu danas igrale, ali će dobiti šansu u nekoj narednoj prilici. Sve su pokazale da pre svega imaju silnu želju da igraju za seniorsku reprezentaciju, da razumeju sistem seniorske reprezentacije i da mogu biti deo nje u skorijoj budućnosti", zaključila je posle utakmice selektorka Srbije Marina Maljković.
Kvalifikacije se nastavljaju 12. novembra naredne godine, a Srbija će u trećem kolu gostovati u Litvaniji.
Albanija - Srbija 34:139
(36:15, 38:8, 32:4, 33:7)
Albanija: Toska 3, Lugaj, Sinani, Molaj 2, Veri 4, Lalaj, Đanaj 13, Mehmeti 8, Daša, Kobo, Hasani, Aliaj 4.
Srbija: Miljković 11, Zarić 8, Nogić 20, Stanačev 7, Popović 12, Čađo 10, N. Jovanović 16, Butulija 2, Milić 24, Bojović 8, Škorić 12, T. Jovanović 9.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!