14 državljana Srbije na "brodu karantinu"

|   Info
Još 60 ljudi na kruzeru "Dajmond princes" usidrenom kod Jokohame pozitivno je na koronavirus, pokazuju testovi, saopštilo je ministarstvo zadravlja Japana.

 

To znači da je broj slučajeva koronavirusa na brodu koji je pretvoren u karantin porastao na 130, javljaju lokalne televizije TBS i NHK, pozivajući se na izvor iz japanskog ministarstva zdravlja, prenosi b92.

Rojters navodi da služba za komunikaciju ovog ministarstva nije imala takvu informaciju.

Kruzer se nalazi u dvonedeljnom karantinu u luci Jokohama pošto je kod jednog putnika koji se iskrcao u Honkongu dijagnostikovan virus.

Na brodu je oko 3.700 putnika i članova posade iz 50 zemalja, a među njima je i 14 državljana Srbije.

Ambasador Srbije u Japanu Nenad Glišić rekao je ranije za TV Prva da su državljani Srbije koji se zbog koronavirusa nalaze u karantinu na kruzeru "Dajmond princes" kod Jokohame, zdravi, dobro raspoloženi i u dobrom psihičkom stanju.

On je dodao da srpski državljani nisu testirani na koronavirus, što znači da ne spadaju u rizičnu grupu putnika.

Kruzer je napustio Jokohamu 20. januara i vratio se 3. februara.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar