Ajaks, Inter i Zenit gubitnici večeri

Utisak večeri svakako je ispadanje Ajaksa iz danjeg takmičenja. Inter je takođe propustio veliku priliku, dok je Zenit na poluvremenu imao drugu fazu Lige šampiona, a na kraju je ostao i bez Lige Evrope.

Grupna faza Lige šampiona završena je za timove u grupama E, F, G i H. Utisak večeri svakako je ispadanje Ajaksa iz danjeg takmičenja. Prošlosezonski finalista elitnog takmičenja je u duelu sa Valensijom pred svojim navijačima imao meč loptu za ostanak u elitni, međutim špasnki tim je načio iznenađenje pobedivši minimlanim rezultatom.
Gol koji je utišao “Amsterdam arenu” i ostavio Dušana Tadića i drugove bez nokaut faze Lige šampiona  i poslao ih u Ligu Evrope postigao je Rodrigo u 24. minutu.
Meč loptu propustila je i ekipa Intera koja je izgubila pred svojim navijačima od Barselone rezutlatom 1:2.
Španski tim je nastupio bez Mesija i još nekih standarnih prvotimaca, uz to je ukazao šansu mlađim igračima, međutim italijanski klub nije uspeo da iskoristi svoju priliku protiv rivala koji je odavno overio prvo mesto u grupi. Interu su na ovom meču opravdano poništen dva gola tako da na kraju mora da se zadovolji odlaskom u Ligu Evrope.