
Izvor: FoNet
To su osnovni uslovi za razvoj savremenog duštva i Srbija je to prepoznala. Obići ćemo sve buduće centre razvoja Srbije koji će se bazirati na obrazovanju, nauci, inovacijama i tehnološkom razvoju, rekla je Begović, navodi se u saopštenju.
Begović je posetila Tehnički fakultet u Boru, gde je sa dekanom Dejanom Tanikićem razgovarala o planovima i strategiji fakulteta, kao i Institut za rudarstvo i metalurgiju, gde su održani sastanci sa Upravnim odborom, Naučnim većem i sa istraživačima.
Ovaj institut posluju na tržištu, donosite novac državi i imate mogućnost da se mnogo lakše razvijate, ali svakako ste i u mnogo većem riziku zbog toga, istakla je Begović u razgovoru sa direktorom Instituta Miletom Bugarinom. Dodala je da Institut zavisi i od globalnih trendova, ali da je važno istaći da su nam ovakvi instituti potrebni za dalji razvoj države i društva.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!