Belgija nadigrala Englesku za treće mesto

Belgija je pobedila Englesku u utakmici za treće mesto Svetskog prvenstva. Belgijanci su u potpunosti nadigrali protivnika, duel je završen sa 2:0, a u strelce su se upisali Tomas Menije i Azar.

Da će osvojiti treće mesto Svetskog kupa fudbaleri Roberta Martineza najavili su već u četvrtom minutu, golom iz praktično prvog naleta sa centra terena. Meni je mrežu Engleza zatresao zahvaljujući sjajnim potezima Lukakua i Nasera Šadlija. Ipak, ne treba previše kriviti čuvara mreže engleske, koji je tokom utakmice imao nekoliko odličnih odbrana. Njegovi saigrači su na terenu tokom većeg dela utakmice delovali prilično letargično, kao da nisu imali energije i kao da još uvek razmišljaju o porazu u polufinalu. Od nekoliko prilika, vredna pomena je naročito ona koju je propustio Kejn.

U drugom poluvremenu Engleska je uspela da zaigra malo angažovanije, ali prodori ipak nisu bili dovoljno precizni. Treba pohvaliti Erika Drajera koji se u ovoj selekciji zaista istakao borbenošću. Svaku dilemu o pobedniku rešio je Azar pogotkom u 82. minutu.

Belgija - Engleska 2:0

Belgija: Kurtoa – Vertongen, Kompani, Aldervireld – Menije, Vitsel, Tilemans, Čadli – De Brujne, Azar, Lukaku (Selektor: Roberto Martines)

Engleska: Pikford – Džouns, Stouns, Megvajer - Tripije, Delf, Dajer, Rouz, Loftus Čik - Sterling, Kejn (Selektor: Geret Sautgejt)