Bibić treći na Evropskom prvenstvu

Nisam zadovoljan bronzom, mislim da sam zaslužio i bio spreman za zlato, istako je srpski atletičar.

Srpski atletičar Elzan Bibić, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mladje senioreu Švedskoj. On je deonicu od 1500m istrčao za 3:50,90 minuta i trku završio kao trećeplasirani.
Bibić je tokom cele trke bio među prva tri takmičara, da bi se dva kruga pred kraj odvojio i prešao na vodeću poziciju. Nekoliko metara pred cilj njega je uspeo da pretekne Ignacio Fontes, španski atletičar koji je zauzeo prvo mesto rezultatom 3:50,38, dok je o drugom i trećem mestu odlučio finiš. Drugo mesto zauzeo je takmičar iz Velike Britanije, Piers Copeland koji je za samo jednu stotinku bio brži od našeg atletičara.
„Nisam zadovoljan bronzom, mislim da sam zaslužio i bio spreman za zlato. Trka je na početku bila dosta spora, dva kruga pred kraj ja sam ubrzao i promenio ritam koji me je doveo do ovog odličja”, rekao je Bibić.