Čadež: Istorijski samit i veliki dan za Srbiju i za region

|   Info
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi danas i sutra u Tirani, gde sa premijerima Albanije i Severne Makedonije, Edijem Ramom i Zoranom Zaevom, učestvuje na sastanku regionalne inicijative za saradnju Otvoreni Balkan.
Foto: printscreen TV Prva

 

Izvor: FoNet, RTS

Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež, koji sa Vučićem putuje u Tiranu, rekao je za RTS da je na stolu šest sporazuma i da je ovo istorijski samit i veliki dan za Srbiju i za region.

"Radilo se na tome dugo, prevazišao se taj razdor i stvoreno je novo poverenje", istakao je Čadež.

Podseća da se potpisivalo i ranije nešto, memorandumi o saradnji, a sada su gotovi sporazumi, koji omogućuju da početkom sledeće godine imamo zajedničko tržište rada.

"Očekujemo da dobijemo zajedničko tržište rada, granice za prelazak koje rade 24 sata, usaglašene sertifikte, naročito fitosanitarne, da tu nemamo problem koji je koštao privredu mnogo novca", istakao je Čadež.

On je naveo da je sutrašnji sastanak lidera i iskrena želja da naprave zajedničko tržište u okviru sada tri ekonomije, i poziv komšijama da se uključe.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar