Dačić: Poslednji državljanin Srbije evakuisan iz Sudana

|   Info
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić naveo je da je poslednji državljanin Srbije evakuisan iz Sudana 9. juna, ali da ima nekih koji žele da ostanu u toj zemlji.
Foto: printscreen TV Prva

 

Izvor: FoNet, RTS

Dačić je Radioteleviziji Srbije izjavio da se radi o čoveku koji je radio u humanitarnoj organizaciji, u bolnici za decu.

"Bilo je 30 ljudi u Sudanu. Uglavnom su svi evakuisani. Neki žele da ostanu", rekao je Dačić.

On je naveo da su u evakuaciji pomogle Francuska, Nemačka, Turska i Ujedinjeni Arapski Emirati.

On je izjavio i da je tokom prošle noći majci vraćena četvorogodišnja devojčica koju je oteo otac, državljanin Saudijske Arabije.

Majka je 6. juna prijavila da je dete nestalo u tržnom centru. Otac se više nije javljao i u petak je pojavio u saudijskoj ambasadi u Sarajevu, koja pokriva i Srbiju. Ambasador je tražio da dete preda isključivo majci i Ministarstvo je ogranizovalo odlazak majke u Bosnu i Hercegovinu, rekao je Dačić.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar