Dejvis kup: Đere doneo prvi bod Srbiji

U duelu Dejvis kupa između Srbije i Indije, prvi bod našoj teniskoj reprezentaciji doneo je Laslo Đere. On je u meču sa Ramkumara Ramanatanom pobedio sa 3:1, po setovima 3:6, 6:4, 7:6 i 6:2.

Prvi meč Dejvis kupa dobro je prošao za Srbiju, koja se bori za opstanak u svetskoj grupi ovog takmičenja. Ipak, Đere do pobede nije došao lako, već uz puno muke, posle skoro tri sata i 14 minuta igre.

Naš predstanik u meču koji se igrao u Kraljevu dobro je počeo, ali je imao peh sa manjom povredom, zbog čega verovatno i nije uspeo da dobije prvi set. U drugoj deonici bio je vidno kvalitetniji u odnosu na Ramanatana, koji kao da se nije najbolje snalazio na terenu sa šljakom. Nakon što je i treći set rešio u svoju korist u taj-brejku, bilo je jasno da je pobeda jako blizu.

Protivnik je često gubio vreme raspravljajući se sa sudijama, ali to nije omelo koncentraciju srpskog tenisera, koji je u četvrtom setu slavio ubedljivo, gotovo rutinski.