"Delfini" ubedljivo startovali

Najbolji vaterpolisti Srbije uspešno su započeli misiju odbrane trona na Evropskom prvenstvu. “Delfini” su opravdali ulogu favorita u meču sa selekcijom Rumunije pobedivši rezultatom 11:5, u meču prvog kola grupe D šampionata koji se održava u Barseloni.

Izabranici Dejana Savića su od starta nametnuli jak ritam i golovima Pijetlovića,Ćuka i Prlainovića došli do vođstva od 3:0. Dominantna igra našeg tima je nastavljena i u drugoj četvrtini, pa je uz čvrstu igru u odbrani i rutinsku realizaciju u napadu selekcija Srbije obezbedila plus četiri na poluvremenu.

Nastavak je doneo manje opuštanje naše sleekcije, ali su“delfini” i pored toga imali potpunu kontrolu nad utakmicom.

Ćuk je bio je najefikasniji u našoj selekciji sa tri pogotka, po dva su postigli Prlainović, Aleksić i Pijetlović, dok su se u strelce upisali i Filipović i Mandić. Kod Rumuna dva gola je dao Tiberiju Negrean.

Ranije u ponedeljak u našoj grupi, Rusija je savladala Slovačku sa 12:6, a u sredu će rival našem timu biti upravo Rusi. Meć se igra od 18.30 minuta.