Đere u polufinalu

Laslo Đere je u polufinalu turnira u Gštadu. Predstavnik Srbije stigao je do završnice turnira pobedom nad Viktorom Golovićem, kojeg je savladao rezultatom 6:7, 6:3 i 7:6. Ko će mu biti protivnik u borbi za finale takmičenja u Švajcarskoj znaće se posle meča u kojem se sastaju Roberto Bautista Aguta i Taro Danijel.

Đere je u duelu sa hrvatskim teniserom koji je do glavnog žreba došao kvalifikacijama još jednom pokazao dobru igru. Oba igrača imala su po jedan brejk na početku meča, pa je prvi set rešen u taj-brejku, u kojem se Galović bolje snašao. Đere izjednačuje u drugoj deonici, nakon što je rivalu servis oduzeo već u drugom gemu. U trećem setu nije bilo brejka, a pobednika smo saznali posle taj-brejka. Iako je Hrvat dobro počeo ovu deonicu, naš predstavnik na turniru u Gštadu dobro se snašao i uspeo da preokrene.

Turnir u Švajcarskoj igra se za ukupan nagradni fond od pola miliona evra.