Dobili smo prvog finalistu Zapadne konferencije NBA (video)

|   Sport
Odgovor na pitanje ko je drugi finalista znaćemo u nedelju, posle odlučujućeg sedmog meča između Denvera i Portlanda.
Foto: Fonet

 

Golden Stejt je u finalu Zapadne konferencije NBA. Voriorsi su u šestom meču serije sa Hjustonom pobedili rezultatom 118:113, što im je i omogućilo da šestu godinu zaredom igraju u finalu konferencije.

Najveći doprinos trijumfu dao je Stef Kari sa 33 poena, a zanimljivo je da je sve koševe ubacio tokom drugog poluvremena. Po učinku ga je pratio Klej Tompson sa koševima za 27 poena. Uspešan je bio i Andre Igudala sa 17. U poraženom Hjustonu najviše se istakao Džejms Harden sa 35 poena. Kris Pol je imao učinak od 27 poena i 11 skokova.

Golden Stejt je u ovoj utakmici bio značajno oslabljen. U ekipi nije bilo Kevina Durenta. Tokom prvog poluvremena vodila se prilično neizvesna borba, a košarkaški su na pauzu otišli sa nerešenim rezultatom 57:57. Hjuston je bio bolji u trećoj četvrtini, ali su Voriorsi u poslednjoj deonici meča uspeli da podignu nivo igre, povećaju preciznost sa linije za slobodna bacanja i sredinom četvrtine dođu do izjednačenja, koje su brzo pretvorili u prednost.

Odgovor na pitanje ko je drugi finalista Zapadne konferencije NBA dobićemo u nedelju, posle odlučujućeg sedmog meča između Denvera i Portlanda.

 

 

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar