Đoković u osmini finala Vimbldona

Novak je posle velike borbe u četiri seta pobedio Australijanca Alekseja Popirina. Za prolazak među osam najboljih Đoković će u ponedeljak igrati protiv Holgera Runea, koga je pobeđivao tri puta u dosadašnjih pet međusobnih duela.

Izvor: FoNet

Najtrofejniji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Engleske u Vimbldonu, pošto je večeras u trećem kolu savladao Australijanca Alekseja Popirina u četiri seta, sa 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3).

Za prolazak među osam najboljih Đoković će u ponedeljak igrati protiv Holgera Runea, koga je pobeđivao tri puta u dosadašnjih pet međusobnih duela.

Popirin je uoči večerašnjeg meča rekao da zna na koji način bi mogao da ugrozi Đokovića i kada je dobio prvi set činilo se da bi plan mogao da mu funkcioniše, ali se ispostavilo da mu igra zavisi isključivo od servisa. Kada je Novak počeo da mu čita servise, počeli su problemi za Popirina.

Iako je u drugom setu pogodio čak 81 odsto prvog servisa, Đoković je izborio dve brejk šanse i jednu je realizovao, što mu je bilo dovoljno da izjednači. Već u prvom gemu trećeg seta Đoković je pritisnuo protivnikov servis, propustio je dve šanse da mu ga oduzme, ali je treću iskoristio i napravio brejk.

U trećem setu Novak je servirao besprekorno i u svoja četiri servis gema dozvolio je Popirinu da osvoji samo tri poena, pa nije bio ni blizu šanse da vrati brejk. Slično je bilo i u četvrtom setu, kada Popirin nije mogao da zapreti u Đokovićevim servis gemovima, a Novak je u 11. gemu imao tri vezane brejk šanse i veliku priliku da izbegne taj brejk, ali je Poprin sjajnim servisima sve tri spasio i dobio taj gem.

U taj brejku ipak nije bilo neizvesnosti, jer je kod rezultata 2:2 Đoković napravio seriju 4:0, poveo 6:2, i rutinski završio meč. Đoković je meč zaršio sa 53 direktno osvojena poena, jednim više od Popirina, a napravio je 18 neiznuđenih grešaka, 13 manje od protivika, pa je osvojio 24 poena više.