Novak Đoković nije uspeo da odbrani poene iz Šangaja što definitivno donosi jako uzbudljivu završnicu sezone. Naime, Nole i Rafael Nadal će na preostalim turnirima voditi veliku bitku za osvajanje liderkog mesta na ATP listi na kraju 2019 godine, budući da će posle ovakvog epiloga u Šangaju Španac od ponedeljka imati svega 320 bodova zaostatka.
Problem za srpskog asa predstavlja što će do kraja sezone morati da brani finala iz Pariza i Završnog mastersa u Londonu, za razliku od Nadala koji je prošle godine propustio oba turnira i može samo da skuplja bodove.
Masters u Parizu na programu je od 26. oktobra do 3. novembra, a u Londonu od 10. do 18. novembra.
Đoković bi eventualno mogao da zatraži specijalnu pozivnicu za turnir u Beču ili Bazelu koji se igraju od 21. oktobra i tako pokuša da zaradi nove bodove, budući da na preostalim turnirima samo brani poene.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!