Radovima na čišćenju divljih deponija u gradu predviđeno je uklanjanje oko 3600 kubnih metara đubreta i šuta koji će se odvoziti na deponiji Bubanj, izjavila je sekretar sekretarijata za zaštitu životne sredine. Ovim programom obuhvaćene su sve gradske opštine osim Medijane, na čijim javnim površinama ne postoje divlje deponije.
‘’Ovaj predlog dale su sve gradske opštine na teritoriji Niša, a mi smo u saradnji sa JKP Mediana obišli sve divlje deponije . tako da znamo tačnu lokaciju tih deponija. One moraju da budu na javnoj površini, izjavila je sekretar sekretarijata za zaštitu životne sredine’’, Ivana Krstić.
Programom praćenja nivoa komunalne buke na području Niša predviđeno je svakodnevno merenje buke na dva mesta u gradu. Uredbom o graničnim vrednostima buke predviđena je granica od 65 decibela, dok se u toku noći ne sme preći vrednost od 55 decibela.
‘’Pratićemo buku 12 meseci, a za ovu i sledeću godinu određena su dva merna mesta u gradu, ulica Cara Dušana i Bulevar Nemanjića. Buka će se pratiti u toku dana, večeri i noći’’, dodala je Krstićeva.
Za ova merenja izdvojeno je milion i 600 hiljada dinara. Kada su u pitanju deponije koje se ne nalaze na javnim površinama komunalna inspekcija ima zadatak da reaguje i naloži vlasnicima da očiste te deponije, u suprotnom uslediće kazna.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!