Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izjavio je da odlazi sa tog mesta, jer oseća obavezu da to uradi.
"Istina je, odlazim. Rekao sam već igračima, mislim da je red i vreme. To je to. Nije bilo razgovora o nastavku. Na meni je da se povučem i da ne očekujem nikakav razgovor, jer nema potrebe. Ja znam kada čovek ili trener treba da napravi prvi korak", rekao je Đorđević posle meča sa Češkom.
Đorđević je konstatovao da, nažalost, odlazi u trenutku kada reprezentacija nije uspela da dođe do zacrtanog cilja, iako je odluku doneo i pre puta na Mundobasket.
Legendarni košarkaš preuzeo je mesto selektora krajem 2013. godine, u trenutku kada je reprezentacija bila u teškoj situaciji, sa osvojenim sedmim mestom na Evropskom prvenstvu i propuštenim Olimpijskim igrama. Iskoristio je svoje ime kako bi napravio kult reprezentacije među igračima koji se neretko nisu odazivali na poziv u nacionalni tim. Pokazalo se da je veliki motivator, koji je od ekipe Srbije napravio srčani i sa puno timskog duha prožet sastav.
Tokom šest godina osvojio je tri srebrne medalje, ali doneo i nekoliko razočaravajućih rezultata, posle kojih je, mora se priznati, reprezentacija uvek uspevala da se podigne i ponovo vrati pobedama.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!