Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević nedavno je precrtao Nikolu Kalinića i Nemanju Nedovića sa spiska kandidata za Svetsko prvenstvo u Kini, a ta njegova odluka podila je veliku prašinu u javnosti.
Selektor se konačno oglasio povodom svog postupka i istakao je da je igračima jasno zbog čega ih nema na spisku putnika u Kinu, ali i da razloge za tu odluku ne želi da obrazlaže, jer smatra da je to stvar koja treba da ostane unutar tabora "orlova".
Selektor je istakao da je razgovarao sam sa Kalinićem u ponedeljak i da je on reagovao vrlo zrelo i pozitivno, odnosno da je razumeo priču zašto ga sada nema.
Đorđević je dodao da niko od precrtanih igrača nije završio nastup u nacionalnom timu i da će poziv u budućnosti, kao i do sada, zavisi od forme, terena, rezultata i ponašanja.
Podsetimo, reprezentacija Srbije će se okupiti 18. jula u Beogradu, a tri dana kasnije ide na bazične pripreme na Kopaonik gde će raditi do 4. avgusta.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!