Kao dokaz tome, iznet je podatak da je u prethodna 24 sata iz Kliničkog centra Niš i privremenih bolnica na teritoriji grada otpušten 141 izlečeni pacijent, čiji su rezultati testova na prisustvo infekcije virusom Covid 19 bili negativni. Oni će, prema uputstvima republičkog Kriznog štaba, narednih 14 dana biti u obaveznoj kućnoj izolaciji, a nakon toga kontrolno testirani.
Takođe, izdat je nalog JKP Medijana da nastavi sa stalnom dezinfekcijom otvorenih i zatvorenih prostora u gradu, a JKP Naissus da, na 25 lokacija u Nišu, postavi punktove sa cisternama sa dezinfekcionim sredstvom namenjene održavanju pojačane higijene u stambenim zajednicama kao i građanima u individualnim stambenim objektima.
Na sednici je odlučeno i da Grad Niš, iz budžetskih sredstava i u najkraćem roku, nabavi jedno vozilo za porebe Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Niš.
Posebno je istaknuto da su u funkciji i kol centri Grada Niša za dobijanje informacija o pacijentima smeštenim u privremenim kovid bolnicima na teritoriji grada, kao i kol centar Kliničkog centra Niš u kome, putem telefona i elektronske pošte, građani mogu dobiti sve informacije o stanju pacijenata hospitalizovanim na klinikama u ovoj medicinskoj ustanovi. U funkciji su i posebna telefonska psihološka savetovališta za građane u kojima savete građanima daju lekari Klinike za psihijatriju i Centra za zaštitu mentalnog zdravlja KC Niš. Kako je rečeno, od utorka će takav kol centar početi da radi i u Specijalnoj bolnici Gornja Toponica.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!