Gradonačelnik Leskovca u obilasku turske kompanije Džinsi

|   Info
Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović i načelnik Gradske uprave Miloš Cvetanović danas su u pratnji vlasnika kompanije „Džinsi“ Jasina Deniza i Tanira Bujukčana obišli proizvodne pogone ovog turskog investitora.
Foto: gradleskovac.org

 

Izvor: gradleskovac.org

Kompanija Džinsi u Leskovcu posluje od 2010. godine kada je u neuslovnom prostoru nekadašnjeg „Leteksa“ zapošljavala oko 150 radnika.

Od 2012. godine do danas „Džinsi“ je uspešno širio svoju proizvodnju, kapacitete i povećavao broj radnih mesta u svojim postrojenjima i u svoje vlasništvoprebacio pogone u Radničkom naselju i nekadašnju zgrada „Srboleka“.

Sa željom da nastavka uspešnog poslovanja, oktobra 2018. godine u zakup su preuzeli zgradu „Sintetike“ u čiju je rekonstrukciju „Vlada Republike Srbije“ uložila 192 miliona dinara.

Gradonačelnik Cvetanović danas je posetio pogon u zgradi „Sintetike“ gde u dve smene trenutno radi oko 950 radnika i u koje je uloženo 250 hiljada evra u rekonstrukciju i oko 800 hiljada evra u nabavku mašina. Prilikom obilaska gradonačelnik je sa vlascinima razgovarao o terminu zvaničnog otvaranja novog pogona i daljoj saradnji lokalne samouprave sa turskim investitorom.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar