Ivanović petostruki strelac u pobedi Partizana, Teleoptik iznenadio Voždovac

Partizan je u Grošnici pobedio Vodojažu sa ubedljivih 6:0. U Kupu Srbije u utorak su odigrane još dve utakmice. Proleter je pobedio Javor sa 2:1, dok je Voždovac neprijatno iznenadio i ispao od Teleoptika. Ova utakmica je završena sa 2:2, zbog čega je pitanje ko će nastaviti takmičenje rešeno izvođenjem penala. Fudbaleri Teleoptika bili su precizniji, a penal lutrija završena je sa 8:7.

U šesnaestini finala Kupa Srbije Partizan je pobedio Vodojažu s 6:0. Utakmicu je obeležio Đorđe Ivanović, koji je za crno-bele postigao čak pet golova.

Na utakmic u Grošnici zonaš Vodojaža dugo je odolevala napadima favorizovanih gostiju. Partizanovi fudbaleri su napadali, ali se bunker domaćih držao sve do završnice prvog poluvremena. Ivanović je prvi put mrežu zatresao u 41. minutu. Već na početku drugog poluvremena 23-godišnji napadač je duplirao prednost. Igrači Vodojaže kao da su izgubili sigurnost posle ovoga, pa su se golovi ređali jedan za drugim. Ivanović je golmana domaćih uspeo da savlada i u 62, 76. i 90. minutu. Pored njega, u strelce se upisao i Lutovac u 66. minutu utakmice.

Petrostruki strelac utakmice rekao je nakon što se ona završila da je srećan zbog svog učinka, ali i da je najvažnije da je ekipa ostvarila dobar rezultat.

"Odigrali smo dobru utakmicu u lepoj atmosferi. Imali smo dosta šansi. Iako nismo postigli gol rano, bili smo strpljivi i znali da će rezultat doći. Drago mi je zbog golova, znače mi za samopouzdanje ali je najbitnije da smo pobedili i da smo prošli dalje. Čestitam ekipi Vodojaže na fer i korektnoj utakmici", izjavio je Ivanović.

Vodojaža – Partizan 0:6
(Ivanović 41, 45, 62, 67, 90 Lutovac 66)