Vaterpolo reprezentacija Srbije saznala je imena protivnika na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji. Voljom žreba koji je u nedelju organizovan u Zagrebu, srpski vaterpolisti igraće u A grupi, u kojoj su još i selekcije Crne Gore, Grčke i domaćina Koreje.
U B grupu žrebom su raspoređeni Hrvatska, Kazahstan, Australija i SAD, u C grupi takmiče se Mađarska, Španija, Južna Afrika i Novi Zeland, a u D grupi su ekipe Italije, Nemačke, Japana i Brazila.
U prvoj rekaciji na žreb, kapiten naše reprezentacije Filip Filipović izjavio je da mu je drago što smo već u prvoj fazi Svetskog prvenstva dobili izuzetno kvalitetne protivnike, iako uz veći sportski izazov i motiv, dolazi i težak posao.
"Dopada mi se sastav grupe, više volim jake utakmice. Posle toga je sve otvoreno, prvo da vidimo kako ćemo da prodjemo sa Crnogorcima i Grcima. U svakom slučaju očekuje nas težak posao", rekao je Filipović, a prenosi sajt Vaterpolo saveza Srbije.
Andrija Prlainović je kao cilj na Svetskom prvenstvu istakao jedno od prva dva mesta u grupi:
"Naš cilj treba da bude jedno od prva dva mesta u grupi. Od četvrtfinala sve počinje i za tu utakmicu moramo da budemo spremni i dobro je što ćemo imati dva kvalitetna sastava na startu takmičenja", kaže Prlainović.
Svetsko prvenstvo igra se od 12. do 28. jula u gradu Kvangdžuu. Prvi meč srbija igra sa Crnom Gorom 15. jula. Dva dana kasnije protivnik timu selektora Dejana Savića biće Južna Koreja, a poslednji meč u grupi Srbija igra 19. jula sa Grčkom. Plasman u drugu fazu turnira obezbediće tri najbolje reprezentacije, uz pravilo da prvoplasirana ekipa ostvaruje direktan plasman u četvrtfinale.
Titulu na Sveskom prvenstvu brani Hrvatska. Pre dve godine srebrnu medalju u Budimpešti osvojila je Mađarska. Srbiji je 2017. pripala bronzana medalja.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!