Kombinovani sastav Zvezde pobedio Radnički

Trener Zvezde u startnoj postavi imao je samo četvoricu igrača iz utakmice sa Helsinkijem. Golove su postigli Pavkov u 41. i Ben u 85. minutu. Prvi put od početka sezone za Radnički je nastupio i najbolji strelac prošlog prvenstva Nermin Haskić.

Crvena zvezda je pobedila Radnički u derbi utakmici drugog kola Superlige. Crveno-beli su na domaćem terenu slavili sa 2:0, a strelce su postigli Pavkov i Ben.

Trener domaćeg tima odlučio je da na duel sa Nišlijama izvede kombinovan sastava, sa samo četvoricom fudbalera koji su igrali i protiv Helsinkija u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Već od uvodnih minuta Zvezda je krenula ofanzivno, što je u šestom minutu donelo i prvu šansu, koju nije uspeo da iskoristi Pavkov, čiji je šut završio preko prečke. Radnički je uzvratio preko Stefana Mihajlovića, ali je i ovaj pokušaj ostao samo na tome. Prilike su se nizale na obe strane, a propuštali su ih Batrović, Ben, Tomić i Žander. Pavkov je vođstvo crveno-belima doneo u 41. minutu, kada je glavom zatresao mrežu ekipe iz Niša.

U sličnom ritmu nastavilo se i u drugom poluvremenu. Prednost Zvezde duplirao je Ben u 85. minutu golom kojim je i postavio konačan rezultat.

"Utakmica je bila onakva kakvu sam očekivao. Pred duel sam rekao da nemamo izbor i da moramo da koristimo igrče koji nisu potpuno spremni. Nije lako to učiniti u derbiju sa Radničkim, ali to je nešto što moramo da istrpimo. Bilo je igrača poput Degeneka, Pankova i Kanjasa koji su prvi put bili starteri. Ima dosta dobrih stvari, ali se desi i pad u nekim momentima. Posebno sam zadovoljan odnosom prema igri. Idemo dalje i okrećemo se već narednim utakmicama koje slede", naveo je posle susreta sa Radničkim Zvezdin šef stručnog štaba.

Za tim trenera Vladana Milojevića ova pobeda je dobar uvod za revanš susret sa Helsinkijem koji se igra u sredu uveče.

Crvena zvezda – Radnički 2:0
Stadion: „Rajko Mitić“
Gledalaca: 5.129
Sudija: Jovan Šegrt (Beograd)
Strelci: Pavkov u 41’ i Ben u 85'.

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Pankov, Babić, Žander, Kanjas (od 72' Vulić), Jovančić, Jevtović (od 83' Jevtović), Ben, Simić (od 63' Ivanić), Pavkov. Rezerve: Popović, Gajić, Vulić, Ivanić, Gobeljić, Vukanović i Krstović.

Radnički: Petrović, Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević, Bondarenko, Batrović (od 72' F. Knežević), Stojanović (od 69' Haskić), Tomić, Čumić, Mihajlović (od 81' Đilas). Rezerve: M. Knežević, F. Knežević, Đorđević, Haskić, Đilas, Jovanović i Bojović.