Kosovska policija najavila "poseban operativni plan"

|   Info
Kosovska policija (KP) e na severu Kosova u nedelju tokom izbornog dana, delovati u skladu sa posebnim operativnim planom, a biće angažovano ukupno 650 policijskih službenika, izjavio je danas regionalni portparol KP Branislav Radović.
Foto: YouTube printscreen

 

Izvor: FoNet

On je za portal Kosovo Onlajn krekao da će tokom izbornog dana za Kosovsku policiju biti na snazi "poseban operativni plan" i da se opšta procena bezbednosne situacije karakteriše se kao "srednja".

Upravljanje izbornim procesom realizovaće Centralna izborna komisija, a "sa aspekta obezbeđivanja angažovana je Kosovska policija", rekao je Radović, navodeći da će "biti angažovan dovoljan i optimalan broj policijskih službenika" – oko 650.

"U taj broj su ukjučeni i policajci iz drugih policijskih jedinica koji služe kao ispomoć", objasnio je Radović.

Kosovska policija će, kako je najavio, "usko sarađivati sa svim relevantnim policijskim činiocima radi neometanog održavanja izbora kao i uspešne realizacije policijskog operativnog plana".

On je pozvao građane da sarađuju tokom izbornog dana kako bi "sve proteklo prema planu i u najboljem mogućem redu".

Vanredni parlamentarni izbori na Kosovu održavaju se u nedelju 6. oktobra, na biračkim spiskovima je okupno 1,9 miliona glasača, a pravo glasa u 10 srpskih opština ima 117.808 birača.

Od petka u ponoć na Kosovu je na snazi izborna tišina.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar