Legenda Atletik Bilbaa ide u penziju

|   Sport
39-godišnji Aric Aduriz je u nekoliko faza svoje karijere igrao u Bilbauu, a sadašnji angažman traje već osam godina. Nema sumnje da će odluka o penziji rastužiti navijače, koji još pamte i njegov poslednji podvig na terenu – kada je atraktivnim šutem savladao golmana Barselone i doneo pobedu svom timu, prvu protiv Katalonaca ne samo u ovoj sezoni, već od 2013. godine.
Foto: Youtube print screen

 

Verovatno najpoznatiji fudbaler Atletik Bilbaa u istoriji ovog kluba, Aric Aduriz, odlučio je da završi karijeru.

U Bilbauu ima status žive igračke legende, ali je i pored toga što je i u aktuelnoj sezoni dao veliki doprinos rezultatima, Aduriz u stanju da igra na visokom nivou.

39-godišnji fudbaler je u nekoliko faza svoje karijere igrao u Bilbauu, a sadašnji angažman traje već osam godina.

Nema sumnje da će odluka rastužiti navijače, koji još pamte i njegov poslednji podvig na terenu – kada je veoma atraktivnim šutem savladao golmana Barselone i doneo pobedu svom timu, prvu protiv Katalonaca ne samo u ovoj sezoni, već od 2013. godine.

Aduriz je za Atletik Bilbao odigrao čak 405 utakmica, na kojima se 172 puta upisao u strelce.

 

 

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar