Partizan je pobedio Mornar u veoma dramatičnoj utakmici 14. kola ABA lige. Trijumf rezultatom 75:73 je izborio Džok Lendejl pogotkom u poslednjoj sekundi meča.
Domaćin je odigrao dobro tokom prvog poluvremena, ali je sve moglo da bude izgubljeno za crno-bele zbog slabog izdanja u drugom delu susreta. Koliko su koncentrisani bili tokom prve polovine meča, košarkaši Andree Triknkijerija su odigrali, može se reći katastrofalno u nastavku. Često su gubili lopte, što su gosti uspevali na najbolji način da iskoriste. Na krilima Partizanovog pada u igri, ekipa Mornara krenula je agresivno i borbeno, a pobeda im se smešila posle serije poena koje su postigli.
Drama u završnici ipak je dobro završena za crno-bele, najviše zbog junaka utakmice Lendejla. Mornar je vodio za 73:72 na samo sekund pred kraj, ali je australijski centar u timu Partizana uspeo da skrene loptu u obruč protivnika i donese značajnu pobedu.
Najefikasniji kod crno-belih bio je Aleks Renfro sa 18 poena. Lendejl je postigao 12, a po 11 su imali Aleksej Nikolić i Stefan Janković. U timu Mornara najbolji je bio Voler sa koševima za 24 poena. Nikola Rebić je ubacio 12.
Partizan sada ima skor od osam pobeda i šest poraza i trenutno je na trećoj poziciji tabele ABA lige. Mornar je pao na deveto mesto, sa pet pobeda i devet poraza.
Partizan – Mornar 75:73
(18:14, 20:15, 17:24, 20:20)
Partizan: Janković, Pejdž, Si, Marinković, Pecarski, Zagorac, Renfro, Veličković, Janković N, Lendejl, Gagić, Nikolić. Trener: Andrea Trinkijeri
Mornar: Grant, Mićović, Mijović, Drenovac, Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler, Sane, Rebić, Luković. Trener: Mihailo Pavićević.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!